FCSB află posibila adversară din turul doi preliminar UEFA Champions League. Opinia lui Gigi Becali

Recent, FCSB a descoperit care ar putea fi adversara din turul doi preliminar al UEFA Champions League. Deja se cunoștea faptul că echipa românească va începe competiția împotriva campioanei Andorei, Inter Club d’Escaldes.
Despre Inter Club d’Escaldes
Echipa din Andorra are un lot cotat la 4,5 milioane de euro. Guillaume Lopez este cel mai valoros jucător, cu o cotă de piață de 350.000 de euro, conform Transfermarkt. Prima manșă a turului 1 preliminar din Liga Campionilor este programată pe 9 iulie, la București. Returul se va juca pe 16 iulie, în Andorra.
Turul doi preliminar
Dacă va trece de campioanei Andorei, FCSB va întâlni învingătoarea duelului dintre The New Saints FC (WAL) / KF Shkëndija (MKD). Duelurile vor avea loc pe 23/24 iulie, respectiv 30/31 iulie. Dacă va trece de primele două tururi, FCSB are asigurată calificarea în Conference League, o competiție în care CFR Cluj și Universitatea Craiova nu au reușit să se califice în sezonul trecut.
„Nu există adversar greu pentru noi în primul tur. Nici în turul 2 nu va exista. Noi suntem FCSB și suntem atât de puternici, nu am nicio emoție în turul 2. În turul trei, poate cădem cu prietenii noștri, cu vecinii noștri (n.r. Ferencvaros). Eu aș prefera să evit Steaua Roșie Belgrad, în rest nu le știu. Întrebați-l pe MM. Eu nu mă pricep. Doar la play-off e emoția. În play-off ar fi bine cu Ludogorets, că nu mai sunt așa puternici. Celtic nu aș vrea să cădem. În rest, ce o fi. Nu aș fi dezamăgit dacă jucăm iar în Europa League. Dar mie nu-mi place să vorbesc cu dacă. Eu vreau doar Champions la ora asta. Discutăm atunci după ce se întâmplă. Dar la ora asta nu vreau să spun cu dacă. Liga Campionilor și punct”, a declarat Gigi Becali.
Conținutul publicat pe ziareonline.ro poate fi preluat doar în limita a 500 de caractere, cu menționarea sursei și link activ. Orice utilizare neautorizată reprezintă o încălcare a Legii nr. 8/1996 privind dreptul de autor și va fi sancționată conform legislației în vigoare. 🚨